Олександр Романенко та колекція його виробів з дерева біля двох тисяч виробів.

Олександр Романенко та колекція його виробів з дерева біля двох тисяч виробів.

Олександр Романенко свою творчу діяльність розпочав у десятирічному віці. Перші навички різьблення по дереву одержав в шкільній студії. Майже п’ятдесят років займається різними видами декоративно-прикладного мистецтва. Колекція його робіт налічує більше двох тисяч виробів.

Роботи майстра вирізняються досконалим володінням технікою різьблення та багатою фантазією. Більшу половину з них можна відверто віднести до примірників високого мистецтва, назвати творчим авторським здобутком народного, класичного, креативного мистецтва. Його вироби знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Голландії, Ізраїлю, Франції, Грузії, СІЛА, Австрії.

Олександр Іванович Романенко є членом Всеукраїнської організації «Спілка організацій інвалідів України».

Майстер проводить активну роботу з популяризації декоративно- прикладного мистецтва. З 2008 по 2013 рр. він прийняв участь у ста дев’яти виставках, в тому числі у Всеукраїнських та Міжнародних, в культурно- мистецькій акції «Добросусідські відносини», фестивалях мистецтв Слобожанський спас, «Стежками Лемківщини», російсько-української дружби «В сім’ї єдиній», козачої культури «Любо», міжрегіональному святі ігор і забав «Живи, джерело, живи», виставок в містах Київ, Львів, Донецьк, Ужгороді та багато інших.

У 2009 році майстер з делегацією Луганщини приймав участь у творчому звіті в Національному палаці мистецтв «Україна» в м. Києві (у виставці декоративно-прикладного мистецтва «Луганщина окрилена моя»),

У 2011 році в місті Київ діяла Всеукраїнська благодійна виставка-ярмарок, де Олександр Іванович зайняв перше місце за високу майстерність в номінації «Кошик-чудо».

У 2013 році - участь у VI фестивалі творчості «На крилах надії» в м. Києві.

В міжнародній виставці «Довкілля для України» в м. Київ був відзначений дипломом лауреата та дипломом Державної служби України. Роботи майстра завжди користуються великою глядацькою популярністю, викликають захоплення, пробуджують цікавість до народної творчості.

За останні три роки про творчу діяльність майстра було освітлено в 6і публікації, знято 67 репортажів та фільмів, прозвучало ю радіопередач.

Його творчі здобутки відзначені багатьма дипломами, грамотами, в тому числі дипломами Лауреата-переможця фестивалів і виставок «Барвиста Україна», HonoraryDiploma- Голландія.

За досягнутий високий художній і виконавський рівень робіт декоративно- прикладного мистецтва та культурно-освітній розвиток України, Указом президента України від 27 червня 2015 року Олександру Івановичу Романенко присвоєно звання Заслуженого майстра народної творчості України.

З 2015 по 2016 рік майстер прийняв участь у 23 виставках, в тому числі м. Київ у Верховній Раді України, Національному музеї м. Київ. Усвідомлюючи свою відповідальну роль у відродженні і подальшому розвитку культури і мистецтва на Луганщині, Олександр Романенко, попри всі складнощі прифронтового життя, знаходить можливість творити, плекаючи відчуття добра і краси.

23:02
1651