Бурштиновий храм у селі Дмитрівка

Мальовниче село Дмитрівка має багатолітню історію. Унікальним об’єктом в селі виступає Бурштиновий Храм.

Бурштиновий Храм почав будуватися в 2003 році, мешканцем с.Дмитрівка Іщенко Миколою Олександровичем, котрий пізніше став настоятелем цього Храму. Автор – архітектор даного Храму – Заур Павліашвілі.

Будувався Храм більше 10 років та навіть зараз проводяться роботи по благоустрою та по покращенню прилеглої території.

Храм включає в себе декілька приміщень: основний верхній поверх Храму, нижній Храм та окремо будівля Хрестильня.

Бурштиновий Храм був освячений 12.08.2013 року. На освячення Храму приїздило більш ніж 2000 православних христиан та майже всі мешканці села.

До 2014 року Храм приймав велику кількість поломників не тільки зі всієї України, а майже зі всього світу. Унікальність цього Храму в тому що його інтер’єр, фрески – розпис виконаний з бурштинової крихти та цілісного бурштину.

На виконання елементів іконостасу майстрами з міста Рівне було витрачено більш трьох років. Розпис Храму виконували кращі іконописці України. Взагалі на прикрасу Храму було витрачено декілька сотень кілограмів бурштину.

На території Храмового комплексу встановлено сім скульптур православної тематики, які утворюють дивний ансамбль: Святе сімейство, Ісус, Марія, Пантелеймон, Свята Трійця, апостоли Петро та Павло, Микола Мирликийський.

Також влітку вірянам подобається гуляти по території Храмового комплексу, де квітне більш 2000 кущів троянд та багато інших квітучих рослин.

Вночі Храм освітлюється багатьма різнокольоровими прожекторами, що створює атмосферу дива та благодаті Божого Храму.

Зараз Храм працює, як і більшість православних Храмів України, приймає вірян з усіх куточків України.