Пасіка «Медове джерело»

Пасіка «Медове джерело» - це сімейний бізнес родини Васильєвих. Власне, і всю роботу вони роблять своїми руками, найманих працівників поки не беруть. Але кажуть: це в планах.У Васильєвих зараз близько 300 вуликів. Пасіка розташована на території Сватівського загальнозоологічного заказника місцевого значення, який є природоохоронною зоною Луганщини . Тут ростуть багато кленів та лип, які є гарними медоносами. А ще — ціле різноманіття квітів. Поряд поля соняшнику.

Медовий бізнес у 2017 започаткувала донька господаря пасіки — Оксана Літвінова. За освітою вона фінансист. Тривалий час працювала в банку, пробувала свої сили ще в декілька сферах, але зупинилась на підприємництві і їй це дуже подобається.

— Ідея виготовлення продукції з меду у нас виникла кілька років тому, — каже Оксана. — Тато утримує бджіл. Також він займається збором меду, воску, квіткового пилку та прополісу. А ми фасуємо це все, придаючи привабливого зовнішнього вигляду. В асортименті продукції «Медове джерело»: мед травневий, мед з різнотрав’я. До меду додаємо корицю, куркуму, квітковий пилок, волоські горіхи та сухофрукти. До речі, горіхи та фрукти вирощуємо самі, у садку на пасіці. Продаємо також чай, до складу якого входять лікарські рослини, зібрані на території заказника. Нещодавно почали виготовляти натуральну косметику, яка користується чималим попитом. Це — скраби, антицелюлітні засоби, маски, мило, крем-мило, бальзами для губ та масло для кутикули. А ще сувенірну продукцію — свічки, кошики, скарбнички тощо. І кожен,хто відвідує Луганську область може придбати сувенірну продукцію на згадку про цю подорож, а також зробити ексклюзивний та здоровий подарунок своїм близьким та друзям до кожного календарного або церковного свята.

Оксана каже, що у неї багато нових ідей.

— На виставках іноді підходять і запитують — а чи є у вас те чи інше. Такий попит теж наштовхує на нові винаходи. А взагалі на виставки ми їздимо часто. Так і рекламуємо свою продукцію

Інтернет-магазину сватівський медовий «стартап» поки немає. Продукцію продають через сторінки у Фейсбуці і Інстаграмі.

— Купують з усієї України. Беруть і для подарунків за кордон. Знаю, що наші вироби поїхали в Йорданію, Італію, Польщу, Литву, Японію, Австрію і, навіть, в Індію.