Троїцький історико-краєзнавчий музей «Витоки»

Троїцький історико-краєзнавчий музей «Витоки» Луганської області було створено у 2016 році. Музей пишається етнографічною залою та залою «Природа рідного краю».

Вже більше двох років при Троїцькому музеї «Витоки» працює клуб «Краєзнавець», який був створений за ініціативою музею.Клуб об’єднує активних учасників краєзнавчого руху, які сприяють вихованню глибокої поваги до історії, культури, мови, традицій народу Троїцької землі, вивченню та збереженню історичної, культурної та природної спадщини свого краю.

«Краєзнавець» сприяє розвитку краєзнавчого руху в Троїцькому районі, його популяризації, залученню до пізнання рідного краю широких верств населення.

Краєзнавці сприяють поповненню музейних фондів, проводять пошукову роботу, пишуть статті на краєзнавчі теми. На засіданнях, конференції вони ознайомлюють зі своїми дослідженнями, дискутують, планують подальшу роботу.

Подальший розвиток музею

«Моя мрія – створити з музею коворкінг центр – інтерактивний майданчик, де можна буде прийти та зайнятись вишивкою, або сплести килимок на ткацькому верстаті, або вишити на сумці чи футболці логотип громади, – ділиться директорка музею, Скляр Анастасія. – На базі зали «Природа рідного краю» хочеться створити наукову лабораторію, з мікроскопами, телескопами та експонатами з розрізом ґрунтів».

Вона зазначає, що проблемою є віддаленість громади і погані дороги, але сподівається, що вже наступного року доїхати до Троїцького буде простіше.

«Нам потрібно змінити свій світогляд та мислення, адже ми усі є громадою. Від кожної людини, яка тут мешкає, залежить майбутнє нашого селища. Якщо ми будемо більш згуртовані та об’єднані і будемо горіти ідеями та ділитися ними один з одним, ми будемо тим самим допомагати нашій громаді. Маємо створювати бізнес, аби створити умови, щоб відпочивати у себе в громаді, отримувати від цього кошти. Вони будуть іти на розвиток нашого селища. Зараз туристи зацікавлені нашою країною, напевне, більше, ніж ми самі», – розповідає пані Анастасія.

Контактна інформація:

museumtroitsk@i.ua

Сторінка музею у Фейсбук: https://www.facebook.com/museumtroitsk/events/?ref=page_internal