Народний фольклорний ансамбль «Водограй»

Народний фольклорний ансамбль «Водограй» Комишуваського сільського Будинку культури Попаснянського району

На живописній річці Балка Комишуваха, лівій притоці Лугані, розташоване стародавнє с. Комишуваха. Село живе і розвивається, маючи свою культуру, звичаї, традиції і найбільше багатство – людей, які вміють не тільки працювати а й співати. Звеселяє місцевих мешканців своїми чарівними піснями фольклорний народний ансамбль «Водограй». Колектив було сформовано в квітні 2006 року за ініціативи Федорової Світлани Федорівни, яка займалася питанням створення ансамблю ще з 2004 року. До складу ансамблю входить 10 учасників. Це люди поважного віку (віковий склад колективу 50-75 років). У 2016 році колективу було присвоєно звання «народний». Керівник та концертмейстер колективу Богородицький Юрій Миколайович має професійну освіту, закінчив Луганську державну академію культури і мистецтв ім. М. Матусовського (за кваліфікацією «артист-вокаліст»). У квітні 2006 року став керівником фольклорного ансамблю «Водограй», маючи за плечима великий досвід роботи і чималий трудовий стаж у 35 років.
Як говорить сам керівник ансамблю: «Колектив популяризує українські пісні та фольклор. Ми полюбляємо цей вид мистецтва, цінуємо, намагаємося зберегти та передати наступним поколінням, щоб народні фольклорні традиції не забулися». До репертуару ансамблю входять українські народні пісні, обрядові пісні, колядки, щедрівки; гуморески, пісні розмовного жанру, пісні-балади, а також пісні сучасних композиторів.

Не одноразово колектив отримував дипломи та брав участь у фестивалях міського, районного та обласного значення:обласний огляд-конкурс майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина-світанок України», відкритий обласний фестиваль «Луганщина–це Україна», відкритий фестиваль-конкурс української культури та фольклору «Байбак – fest».

Окрім того, учасниці ансамблю – справжні господині! Смачні рецепти страв досвідчені господині збирали роками і дбайливо зберігають у своїх домашніх кулінарних книгах. Уже стало доброю традицією для учасників фольклорного ансамблю брати участь у районному фестивалі української кухні «Свято Борщу», що на Попаснянщині.

Детальна інформація: popsport@ukr.net