Ольга Стрижаченко. Письменниця

Марківчанка Ольга Стрижаченко (літературний псевдонім – Ольга Кудінова) народилася в селі Лісна Поляна на Луганщині. Письменниця, член Національної спілки письменників України, з 2018 року входить до складу правління Луганської обласної організації НСПУ. З-під пера молодої літераторки вийшли у світ дві збірки «А в мого солов’я незрадлива душа» (Луганськ, 2005), «Останній дар» (Луганськ, 2008). Лауреат Міжнародної україно-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара (Київ, 2006) та багатьох літературних конкурсів регіонального, державного і навіть міжнародного рівнів.

Пані Ольга бере активну участь у культурному й громадському житті громади. Її поетичне слово завжди лунає на районних святах (таких, як День Незалежності, День працівників сільського господарства, День миру та багатьох інших).

Пріоритетним напрямком діяльності вважає О. Стрижаченко роботу з дітьми та молоддю. Вона згуртовує навколо себе творчу небайдужу юнь, разом з якою прагне до розвитку й самовдосконалення (свідченням того є участь у ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології навчання обдарованих дітей та молоді» (Одеса, жовтень 2019).

Курує письменниця роботу над створенням поетичної збірки (авторами якої є школярі Марківської громади) «Дорога до Білої Криниці». Збагачують духовністю юні серця поетичні гуртки, відкриті уроки літератури рідного краю за участю місцевої літераторки.

Вчений, літературознавець та краєзнавець, член Національної спілки письменників, спілки журналістів та краєзнавців України Олексій Неживий у рецензії, написаній у лютому 2019 року, дав високу оцінку творчим здобуткам марківчанки: «…оригінальну й самобутню творчість…(О.С.) вважаю значущим явищем сучасної української літератури. У контексті сьогоденних складних подій на Донбасі, вірші та прозові твори наймолодшого члена ЛО НСПУ є вагомим внеском у досягнення найголовнішої мети – здобуття миру».

З 1 грудня 2019 року набрав чинності Указ Президента України №661/2019 від 05.09.2019 р. «Про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва», відповідно до якого луганська письменниця Ольга Стрижаченко у 2019-2020 роках є президентським стипендіатом.

Наприкінці минулого року Національна спілка письменників України видала збірку «Схід сонця» (твори учасників Східної регіональної наради творчої молоді; Харків: Майдан, 2018), до якої увійшла проза О. Стрижаченко.

Влітку поточного року письменниця організувала значущий для рідної Марківщини культурний захід: відбулася презентація книги «Бути людиною» (видавництво «Легенда», 2019). До збірки, виданої за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє» спільно з партнерами, увійшло оповідання марківчанки «Сусідська баба». За нього на Міжнародному конкурсі документального оповідання (Київ, 2018) Ольга Стрижаченко посіла ІІІ місце серед професійних письменників.

Із значних досягнень – і перемога (ІІ місце) у ХІ обласному конкурсі «Воронцева слобода» (номінація «Поетичний жанр»; Білокуракине, 2019). Нещодавно відзначена грамотою Марківської районної державної адміністрації та районної ради (серпень 2019) «За вагомий особистий внесок у розвиток культури України, збереження та розвиток культурної спадщини регіону».

Пані Ольга – мама трьох чарівних діток, вона всіляко залучає і їх до світу мистецтва. Навесні минулого року творча родина презентувала яскравий оригінальний майстер-клас із виготовлення українських оберегів. А казки у поетичній формі Ольги Стрижаченко використовують вихователі дошкільних навчальних закладів не тільки району, а й області під час театралізованої діяльності («Треба жити у любові», «Переддень Святого Миколая, або Як Марійка з друзями Диво рятували» та інші). Нині письменниця готує до друку власну книгу для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

З огляду на всі вищезазначені здобутки у творчості (в літературі – мистецтві слова), громадській та культурній діяльності, вагомий внесок у розвиток духовності дітей та молоді регіону, активну життєву позицію, відділ культури Марківської районної державної адміністрації рекомендує Ольгу Стрижаченко до участі у ХІІ обласному конкурсі «Молода людина Луганщини-2019», номінація «Відкриття року в галузі культури та мистецтва».