ХРЕСТО-ВОЗДВИЖЕНСЬКИЙ ХРАМ

На околиці міста Сєвєродонецька, серед величних сосен, дуже гармонійно розташувався храмовий комплекс. Його історія бере початок з 1995 року, коли головний лікар міста запропонував під храм ділянку землі з будовами колишньої Борівської лікарні на Лісовій дачі.

1 листопада 1996 року зі Свято-Нікольського собору міста Алчевська хресним ходом сюди була доставлена перша святиня – ікона Божої Матері «Стягнення загиблих». Згодом на честь цієї ікони був освячений перший храм комплексу.

Перша в Сєвєродонецьку типова церковна будівля, каплиця на честь перенесення мощей святителя Миколая, Мир-Лікійського чудотворця, була побудована теж тут, на території храмового комплексу. Прикрасила її старовинна ікона святителя Миколая, передана в дар каплиці.

На території храмового комплексу знаходяться й інші святині: частинка Древа Животворящого Хреста Господня, подарована монахами грецького монастиря Самгата, камінь з Голгофи – місця страти Ісуса Христа, камені з Гефсиманського саду, гори Фавор, землі Магдала, гори пророка Іллі, Йордану, монастиря Герасима Йорданського, Оливної гори, Капернаума, гори Блаженств, від стін Старого міста (Єрусалиму), частина каменю, на якому тисячу днів і ночей молився преподобний Серафим Саровський.

На церковному подвір’ї встановлено старовинний дзвін, відлитий в 1912 році в Ростові-на-Дону. Спеціально для молодят була побудована альтанка сімейного добробуту, на вершині якої знаходиться гніздо лелек.

При храмі працює бібліотека і недільна школа, дитячий оздоровчий табір.