Могутній Пристін

Одним з дивних місць на території Луганської області є височини на правому березі Айдара на захід від селища Новопсков. Тут відкладення крейди, які в долині річки досягають товщини понад 300 метрів, виходять на поверхню землі, утворюючи круті височини, в деяких місцях представляють собою стрімкі стіни. Не випадково в народі це місце здавна отримало назву Пристін.

Протягом тисячоліть природа спресовувала в різні конгломерати пісковиків, крейди, мергелю, вапняку, різноманітні залишки рослинного і тваринного світу. І сьогодні на цих пагорбах можна виявити незвичайні скам'янілості і відбитки, які зберігають сліди минулих епох. Зразки цих своєрідних свідків далеких часів представлені в експозиції Новопсковського відділу обласного краєзнавчого музею.

У цій місцині ростуть деякі види рослин, які занесені до Червоної Книги України, що робить Пристін цікавим біологічним об'єктом.

Біля підніжжя Пристіну розташований досить рідкісний історичний пам'ятник – печера, створення якої відноситься приблизно до середини ХVII століття.