Геологічний пам’ятник природи «Баранячі лоби»

Геологічний пам’ятник природи «Баранячі лоби» – візитна картка смт. Новоайдар як географічного центру Луганської області. Цей пам’ятник природи – це крейдяні скелі, заввишки до 50 м.

Баранячі лоби – це вид скель, які в давні часи були «відполіровані» рухом льодовика і складені з виступаючих на поверхню корінних порід. Такі «баранчики» водяться в різних куточках світу. Вони поширені у Новій Шотландії (Канада), Скандинавському і Кольському півостровах, Фінляндії і Карелії. Новоайдарські «кучеряві скелі» (як їх ще іноді називають) отримали своє ім’я за незвичайну форму.

Якщо подивитися з одного боку на цей геологічний пам’ятник природи площею 2 га, то він дійсно схожий на чотирьох величезних баранів, які скам’яніли, стоячи впритул один до одного. Варто тільки піднятися на гору Барянячі Лоби – там можна відшукати невеликі печери – це поглиблення, які свого часу використовувалися як сховища.

Колись мільярди років тому, на цьому місці вирувало море. Тепер же про колишню міць водної стихії нагадують лише ці мергельні відкладення висотою до 50 м. Вони, як велетенські варти, продовжують стежити за тим, як змінюється світ навколо них.