Катерина Макогон. Виробниця скульптур тварин

Катерина Макогон з Лисичанська Луганської області. Підприємниця десять років створює м’які іграшки. Спочатку це було хобі, а зараз успішно продає їх через онлайн платформи за кордоном.

Створювати “начеживих” вовка, лисицю і тигра Катерина почала десять років тому. Психологиня за фахом, Катерина вчилася у місцевій школі мистецтв. Але до цього пробувала себе у різних техніках – малювала вітражі, декорувала предмети. Поступово прийшла до того, що їй цікаво повторити по фото “портрет” домашньої тварини.

“Вітражі не можна було надіслати клієнтам, а місцевих замовлень не було. Я вирішила створювати колекційні іграшки. Першу портретну іграшку створила чоловікові у подарунок. Це був портрет його собаки з дитинства. Виставила у соціальних мережах, з того почалися замовлення на інших тварин”, - каже Катерина Макогон.

Зараз майстриня створює реалістичні скульптури тварин – вони такого розміру, як в природі, збережені усі пропорції.

Катерина витрачає інколи цілий місяць на створення такої іграшки. Завжди робить індивідуальну викрійку, розробляє каркас, закуповує у Німеччині штучне хутро з аерографією для майбутньої скульптури – так її робота виглядає максимально реалістично. Деякі замовлення робить з фотографій тварин, інколи сама шукає образ, щоб показати клієнтам свої можливості.

“Моя робота кропітка, на створення однієї скульптури йде від тижня до місяця. Тому вони коштують дорого. Мої основні замовники – європейці і американці. Такими скульптурами вони прикрашають свої будинки, є колекціонери, які збирають такі іграшки. Можна також розташовувати у торгових центрах, фотозонах”, - розповідає Катерина.

Така скульптура тварини коштує 1-2 тисячі євро. Щоб продати її, Катерина використовує різні техніки онлайн продажів.

“Я веду свій блог, працюю з дистриб’юторами, блогерами, розміщую свої роботи на Etsy. Зараз планую вийти з ними на українські маркетплейси, хочу, щоб про мої іграшки знали і в Україні, щоб мої скульптури прикрашали великі торговельні чи розважальні центри в нашій країні”.

Є ще один напрям, який вона розвиває - ведення курсів з виготовлення колекційних іграшок. Катерина проводила навчання для майстринь у Китаї, Тайвані, Україні, Росії та по всьому світу через інтернет. Зараз вона розробляє свою онлайн школу за підтримки менторів з USAID.

Сторінка Катерини Макогон у соціальній мережі Facebook – https://www.facebook.com/artsyndychok