Лідія Сорока (Оробцова). Письменниця

Лідія Сорока

(справжнє ім’я Оробцова Лідія Олексіївна)

Народилася у с. Закотне, Новопсковського району, мешкає у смт Мілове, Міловського району. Письменниця, член національної спілки письменників України. Пише прозу і вірші. Делегат 10 з’їзду письменників України 2018 року. Книги письменниці розміщені в бібліотеках Луганської, Донецької, Львівської та Чернівецької областей, у приватних бібліотеках мешканців Америки, Канади, Нідерландів, а також їх мають бійці ООС на передовій лінії фронту в Луганській та Донецькій областях.

Перша книга письменниці «Євшан-зілля» побачила світ 18 років тому. Далі були написані книги «Позич у лебідки крила», «Сірооке моє кохання», «Спробуй об’їхати долю», «І вище честі тільки небеса» та інші. У книгах висвітлюються історії неймовірного кохання, долі людей, події війни в Афганістані, війни на сході України.

Крім того, пані Лідія є майстром декоративно-прикладного мистецтва Луганщини з вишивки. Вишиває бісером та хрестиком. Роботи виставлялися: у галереї мистецтв Луганського історичного музею в м. Луганську, галереї мистецтв м. Сєвєродонецька, в Міловському районному краєзнавчому музеї.

Пані Лідія постійно бере участь в заходах районного, обласного та всеукраїнського рівнів: районний фестиваль традиційної та сучасної української культури «Душа моєї Міловщини», обласний огляд-конкурс «Луганщина – світанок України», обласний фестиваль «Луганщина – це Україна», Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «Слобожанський спас» тощо.

Талановита письменниця також активно бере участь у суспільному житті району, проводить зустрічі в районах бойових дій із захисниками України, займається волонтерською діяльністю, допомагає українським військовим.

Нагороджена диплом премії «Смарагдова ліра» Державної прикордонної служби України у номінації «художня література»; диплом четвертого «Книгофесту» у м. Жовква, у конкурсі «Краща книга» 2019 року, подяка Департаменту масових комунікацій Луганської ОДА, грамота Міловської районної державної адміністрації та районної ради.

Творити надихає любов до України та до людей, що її населяють.

Детальна інформація:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100024814055026

soroka1953@ukr.net