Ірина Мезеря. Художниця

Ірина Мезеря

Народилася 1959 року в місті Луганську, мешкає у м. Ірпінь Київської області. Художниця, має звання заслуженого майстра народної творчості України (з 2018 року), народний майстер Луганщини (з 2012 року), кандидат педагогічних наук, доцент. Нагороджена численними грамотами та подяками за внесок у розвиток української культури.

Декоративному живопису на склі, Ірина Мезеря присвятила себе в 2004 році. Вона використовує авторську техніку, а власний стиль називає «Ретро Модерн». Художниця працює в різних жанрах: пейзаж, натюрморт, портрет, роботи на релігійні сюжети; картини за мотивами творів улюблених художників, замальовки у східному стилі та абстрактний живопис. Авторка прекрасно працює з різними фактурами, любить сміливі експерименти, віддає перевагу нетиповому для сучасного живопису матеріалу – склу.

З 2008 року бере активну участь у виставковій діяльності. У Луганських музеях відбулися п’ять персональних виставок: Art de vivre – «Мистецтво жити» (2008), Est deus in nobis – «І в нас є іскра Божого вогню» (2009), «Інтерпретація Реальності у стилі «Ретро Модерн» (2010), «Співпричетність» (2012), «Енергія коляру» (2013).

У червні 2014 року, коли в Луганську почалася війна, Ірина Мезеря з чоловіком і мамою переїжджають в Ірпінь до доньки та її сім’ї як тимчасові переселенці. На новому місці пані Ірина не припиняє малювати картини. Свій власний біль вона лікує живописом. Так з’являються нові полотна: «Народження Духу», «Опір», «Пані з кицею», «Юдиф» та інші.

Перша персональна виставка за межами рідної Луганщини відбулася весною 2015-го. Тематична виставка до Великодня пройшла у Ірпінському історико-краєзнавчому музеї. Друга виставка «Краса. Життя. Живопис.», яка була присвячена Дню міста Ірпіня і Луганська відкрилася у вересні 2015 року. У рамках тижнів Луганської області в Києві у квітні 2016 року у стінах Національного музею літератури України пройшла персональна виставка «Символ Віри». У жовтні 2016 року в стінах Сєвєродонецької галереї мистецтв відбулася виставка декоративного живопису на склі «Шлях до себе. Час. Мрія. Втілення». А у вересні 2017 року картини Ірини Мезері побачили й на Західній Україні у м. Ужгород, де у стінах Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбулася виставка декоративного живопису на склі «Миттєвості життя». У 2018 році авторка взяла участь у другому та третьому Всеукраїнському художньому пленері «Мистецтво твориться на наших очах», м. Ірпінь.

Роботи художниці розміщені у Луганському обласному центрі народної творчості (м. Сєвєродонецьк), Національному музеї літератури України (м. Київ), Закарпатський музей народної архітектури та побуту(м. Ужгород), Історико-краєзнавчий музей (м. Ірпінь).

Пані Ірина зізнається: «На живопис мене надихає Життя, Бог, Любов, творчість великих майстрів світового й українського живопису, архітектури, народної творчості, ювелірного мистецтва. Я не можу не писати, це сильніше за мене!»

Детальна інформація:

inga.mezerya@gmail.com