Микола Коваль. Поет

Микола Коваль

Журналіст, поет, прозаїк, перекладач, краєзнавець, член Білокуракинського районного літературного об’єднання «Колосок» ім. Л. Стрельника, член Національної спілки журналістів України.

Народився у с. Олексіївка Новоайдарського району, мешкає у смт Білокуракине. Закінчив факультети української філології і журналістики Донецького державного університету.

У 1999 році з-під його пера вийшли у світ поетичні збірки «Найсвятіший оберіг», «Вклонімося любові», «Рідний дивокрай», історичний роман «На переломі»; у 2000 році – історико-документальна розвідка «У верхів'ї Борової», а також літературний альманах «Слобожанський первоцвіт», упорядником якого був М. Коваль.

У 2002 році вийшла друком історична розвідка, присвячена 300-річчю Білокуракиного «Пройшли віки – розквітла воля» У 2006 році вийшла перша поетична книга віршів для дітей «Гарна гойдалка у Люди», а в 2007 році –літопис про діяльність білокуракинських журналістів «Життя, вкарбоване в рядки». У 2007 році М. Коваль надрукував другу збірку для дітей «України сонценятка». Знаковим явищем у літературному процесі Білокуракинщини став вихід у світ історичного поетичного роману М. Коваля «На поклик булави».

За творчі досягнення у літературі, журналістиці, краєзнавстві М. Коваль має такі відзнаки: Заслужений журналіст України, переможець Всеукраїнського конкурсу «Золоте перо»; переможець VI Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»; за досягнення у літературі, журналістиці і краєзнавстві нагороджений медаллю ім. Володимира Даля; за цикл публікацій у пресі на теми побудови села став переможцем обласного конкурсу журналістів ім. Бориса Горбатова; лауреат ІV міжнародного фестивалю «Слобожанський Спас»; переможець міжнародного журналістського конкурсу «Розвиток потенціалу громади – шлях до подолання бідності» (Японія); нагороджений медаллю Луганської облдержадміністрації і Луганської обласної ради; нагороджений медаллю «За заслуги перед Білокуракинщиною»; удостоєний відзнаки МВС України за сприяння його діяльності.

М.Коваль – головний розробник символіки Білокуракинського району – герба, прапора і їх описів; на його вірші місцевий композитор Галина Пекалєва написала ряд пісень: «Воронцева слобода», «Пані Лугарівно», «Моє Білокуракине».

Детальна інформація:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100025219546843

otg-cultura@ukr.net