Олександр Моїсеєнко. Механік-скульптор

Механік з Сєвєродонецька Олександр Моїсеєнко створює залізні вуличні скульптури з металобрухту. Вони є вже у багатьох містах України. Також вироби роз'їхалися по всьому світу - зберігаються в колекціях знаменитостей від Америки до Арабських Еміратів, від Вахтанга Кікабідзе до британських «Продіджи».

Майстерня Олександра розташована в гаражі на околиці міста. Два поверхи займають суцільні інструменти та металобрухт. Багато у майстерні майстра і металу війни. Цей матеріал для Олександра особливий - з нього народжуються меморіали. МАГ - це не тільки ініціали Олександра. Так його в місті називають за те, що майстер дає старому залізу нове життя. Деталей і точок зварювання іноді сотні. Потім майстер робить фарбування і метал набуває нового змісту.

У Сєвєродонецьку встановлено більше 30 робіт Олександра. Якісь просто милує око, від інших - користь. Наприклад, мітла Баби Яги - для велосипедів, а гармата - для сміття. «Класно виглядає тоді, коли люди дізнаються деталі, з яких ти це зробив. Ось як Змій Горинич. Минуло 20-30 років, а людина говорить: "Ось, дивись я в дитинстві їздив на мопеді з ось таким баком". Змушую людей думати або посміхатися. Тобто відчувати емоції », - говорить Олександр Моїсеєнко.

Деякі роботи стають арт-об'єктами. Так, на лавочці разом з мультиплікаційними героями з пилососів біля ДК Будівельників сфотографувалися сотні людей. А скульптура мурашник оберігає каналізаційний люк від вандалів.

Олександр в минулому інженер-механік. Каже, що не чекає визнання і не збирається зупинятися на досягнутому, тому що безкоштовно прикрашати рідне місто і радувати людей йому до душі.

https://www.youtube.com/watch?v=iGKVPTcngVM&feature=player_embedded&fbclid=IwAR2ol57gRi5f75KISmprJxJUq5hFs1XTbH8ZBFaDQjEEcOrPUq30zesscFI