Могутній Пристін

Одним з дивних місць на території Луганської області є височини на правому березі Айдара на захід від селища Новопсков. Тут відкладення крейди, які в долині річки досягають товщини понад 300 метрів, виходять на поверхню землі, утворюючи круті височини, в деяких місцях представляють собою стрімкі стіни. Не випадково в народі це місце здавна отримало назву Пристін.

Протягом тисячоліть природа спресовувала в різні конгломерати пісковиків, крейди, мергелю, вапняку, різноманітні залишки рослинного і тваринного світу. І сьогодні на цих пагорбах можна виявити незвичайні скам'янілості і відбитки, які зберігають сліди минулих епох. Зразки цих своєрідних свідків далеких часів представлені в експозиції Новопсковського відділу обласного краєзнавчого музею.

У цій місцині ростуть деякі види рослин, які занесені до Червоної Книги України, що робить Пристін цікавим біологічним об'єктом.

Біля підніжжя Пристіну розташований досить рідкісний історичний пам'ятник – печера, створення якої відноситься приблизно до середини ХVII століття.

Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин

Тел.: (06452) 2-30-33
E-mail:

mailto:depzz@loga.gov.ua,

mailto:depzz@i.ua

Офіційна сторінка: http://loga.gov.ua/oda/about/depart/dep_ved
Канал у Twitter: @depzz_loda
Канал у Telegram: https://t.me/depzz01
Група у Facebook: https://www.facebook.com/groups/depzz/